Google Genç Ajanslar Akademisi

Google’ın bu yıl ilkini düzenlediği Google Genç Ajanslar Akademisi ile Türkiye’de üniversite öğrencilerini dijital pazarlama ile tanıştırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda Atatürk Üniversitesi’ne de gelecek olan Google’ın bu organizasyon için tanıtım yazısı şu şekilde:
Bu yıl birincisini düzenlediğimiz Google Genç Ajanslar Akademisi ile Türkiye’de üniversite öğrencilerini dijital pazarlama ile tanıştırmayı amaçlıyoruz! Hedefimiz, gençlerin internet çağında aktif rol oynamasını sağlamak, onları büyümekte olan internet reklamcılığı sektöründe girişimciliğe teşvik etmek ve başarılı olmaları için gerekli becerileri kazandırmaktır.

Bu sene Google Genç Ajanslar Akademisi Türkiye’nin sekiz üniversitesinde yapılacaktır. Akademi, kampüslerde yapılacak olan ücretsiz Google AdWords eğitimini ve Google Genç Ajanslar Yarışmasını kapsar. Yarışmanın amacı öğrencilere internet reklamcılığı konusunda kazandıkları becerileri sergileme fırsatı vermektir. Bu kapsamda öğrenciler seçecekleri yerel işletmeleri internet reklamcılığı ile tanıştıracak ve onların işletmelerini pazarlamalarına yardımcı olacaktır. Programımızın hem öğrenciler hem de yerel işletmeler için çok faydalı ve keyifli bir süreç olmasını umuyoruz!

Kimler Katılabilir?

Genç Ajanslar Akademisi aşağıdaki üniversitelerden öğrencilerin katılımına açıktır.

* Eskişehir Anadolu Üniversitesi
* Karadeniz Teknik Üniversitesi
* Akdeniz Üniversitesi
* Çukurova Üniversitesi
* Erzurum Atatürk Üniversitesi – 26 Mart 2011 | 10:00
* Pamukkale Üniversitesi
* Gaziantep Üniversitesi
* Konya Selçuk Üniversitesi

Öğrenci Rehberi BURADAN ulaşabilirsiniz.