Tecavüz, tecavüz, tecavüz… Cinsellik ?

nereye doğru gidiyoruz kestiremiyorum. önceden çok çok nadir yaşanan tecavüz vakaları artık hergün hemde çok sayıda yaşanıyor. şimdi diyeceksiniz önceden belkide bu kadar basına yansımıyordu… olabilir… ama bu haberler çok rahatsız edici, bugün yine gazete sitelerinde gezerken usandım bu utanç verici tecavüz haberlerini görmekten.

bugün gördüğüm, haberlerin bir kısmından alıntılar yapayım:

Tecavüzcüsüne Tahliye Çıkınca İntihar etti
Edirne’de 14 yaşındaki G.K. kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdüğü 23 yaşındaki erkek arkadaşının, konulduğu cezaevinden 3 gün sonra salıverilmesi üzerine balkondan atlayarak intihar etti……

Tecavüz girişimi dehşeti
30 liraya tecavüzden vazgeçti, parayı aldıktan sonra kurbanını bıçakladı…..

Mahallenin çocukları tecavüz edip gömmüş
Erzurum’un Tortum İlçesi’nde 5 günden beri kayıp olan 12 yaşındaki Nuray Akpınar’ın, bıçaklanarak öldürüldükten sonra ormanlık alanda toprağa gömülmüş cesedi bulundu. Tecavüz de edildiği anlaşılan kızın ailesi şok yaşarken, olayla ilgili olarak, aynı mahalleden yaşları 14- 16 arasında değişen 4 çocuk gözaltına alındı……..

Üvey Baba Tecavüzü İntihara Kalkıştırdı
Bursa’da 4 yıldan beri 38 yaşındaki üvey babası A.D.’nin kızgın ütü ve bıçak tehdidiyle tecavüzüne uğradığını iddia eden 22 yaşındaki A.S. ilaç içerek intihara kalkıştı…

Tatilci Kıza Mayo Dükkanında Tecavüz
…. Yaz tatillerini geçirmek için ailesiyle Fransa’dan gelen S.V. bir mayo dükkanında çalışan M.E. ile tanıştı……..
İkili daha sonra M.E.nin babasına ait mayo dükkanına gitti. Ancak M.E. babasının işyerinde S.V.ye tecavüz etti. Tecavüz sonrası bekaretini kaybeden S.V. evine gitti ve banyoya girerek jiletle bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu……

daha bir çok haber var erindiğimden alamadım buraya. bayan soyunma odalarına gizli kamera koymalar, kocasının arkadaşıyla birlikte olanlar, ilişkiye girdikleri bayanları gizli kameraya kayıt edip çeşitli sitelerde dağıtanlar, evli erkeklerin – bayanların gizli gizli sex partilerine katılmaları, hayvanlarla ilişki vs vs vs….

Tüm dünyada özellikle görsel materyallerin artışıyla; gerek televizyon gerek internet, “cinsellik hastalığı” oluşmaya başladı. Psikiyatride gördüğüm hastaların bir çoğu kontrol edemedikleri “cinsellik” yüzünden oradalar… Ahıska Türklerinden ukraynada yaşayan bir arkadaşıma ukraynalıları ve rusları sormuştum genel yaşamları aile yaşamları nasıl diye? Aile yaşamları hakkında verdiği cevap ilginçti: erkekleri kadına önem vermezmiş “kadın” onlar için sadece bir sex aracıymış ve ister kendi eşi olsun ister başka biri bu işi görmesi yeterliymiş onun dışında herhangi bir manevi duygusal vs. önemi yokmuş, kadınları da kendilerine Türkiye’de aşırı önem ! verildiğinden Türk erkekleri Türk erkekleri diye yanar tutuşurmuş !… Aslında bir çok batılı toplumda bu böyle… Şimdi bu erkeklerin yaptığı doğru mu? o da yanlış hiç önem vermemek; eş değişiklikleri yapabilmek dolayısıyla kıskançlık olgusunun yok oluşu yani dinimizce adledildiği şekliyle “domuz cinsleri”… Peki İslami toplumlarda neden bu kadar yaygın bu hastalık? Bastırılmış duygulardan mı? E diğer toplumlarda gördüğümüz ne peki hiç bastırılma yok?

Cinsellik aslına bakılırsa dünya insanının kati surette vazgeçemeyeceği bir olgudur ki ister erkek olsun ister bayan olsun yaradılışı böyledir, bu dürtülere sahiptir. Burada mevzumuz cinselliği kontrol edebilme noktasıdır. Şu herkes tarafından bilinir: cinsellik dünyanın en haz verici olayıdır, dolayısıyla; gerçekleştirilmese dahi dürtüler sürekli uyanıkken; bir gazete arka sayfasıyla, neredeyse erotik gazetelere dönmüş Türkiye’nin saygın!! gazetelerinin bir haberiyle, bir konuşmayla, vs vs harekete geçerken; gerçekleştirildiği taktirde sürekli arzulanan ve müthiş zaaf oluşturan bir mekanizmaya sahiptir.

Peki bu nasıl kontrol edilir?

  • Erken yaşta evlilikler?
  • Dini eğitim?
  • Evden çıkmama?
  • Görsel medyaya – internete hayır! ?
  • Mini mini giyen kızların örtünmeleri için kampanyalar?
  • Mini mini giyen kızlara bakan! (bakmak var bir de bakarken yaşamak!) erkekleri asalım?

nasıl bir topluma doğru gidiyoruz? insanımızın kendini kontrol edememe sebebi nedir?

Sizin görüşleriniz nelerdir?
Forumdaki yorumlar için tıklayınız

dr.hannibal
atauniv.com