Nene Hatun Kupası Artistik Buz Pateni Yarışması

Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun 2009 yılı faaliyet programında yer alan Artistik Buz Pateni Nenehatun Kupası Yarışması 17-19 Nisan 2009 tarihlerinde Erzurum Buz Pistinde yapılacak.
Edinilen bilgiye göre, Yarışmaya federasyonumuzun geçerli lisansına sahip tüm sporcular katılabilecek. Lisanslar ve yarışma müzikleri 17 Nisan 2009 Cuma günü federasyon görevlilerine teslim edilecek. Minikler, novice, junior, ve senior kategorisinde yarışacak sporcuların kura çekimi 16 Nisan 2009 Cuma günü saat 19:00 da yapılacak.
Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan yarışmalarda minikler, novice, junior ve senior kategorilerinde yarışmış sporcular daha sonra düzenlenecek diğer yarışmalarda alt kategoride yarışamayacaklar. Minikler kategorisinde yarışan sporcular Türkiye Teşvik Şampiyonası, Federasyon Kupası teşvik bölümü ve Gençlik Kupası teşvik bölümünde yarışamayacak. Yarışmalarda minikler kategorisi yalnız serbest program ile yarışacak, novice, junior ve senior kategorileri ise hem kısa hem de serbest program ile kayacaklar. Yarışmalar minikler serbest programı ile 18 Nisan 2009 cumartesi günü 10:00’da minik bayanlar kategorisi ile başlayacak olup, daha sonra minik erkekler serbest programı ile devam edecektir. Bunu takiben novice, junior ve senior bayan ve bay kategorilerinin kısa programları yapılacak. Yarışmalardan sonra ise serbest program kuraları çekilecek.
18 Nisan 2009 Pazar günü yarışmalar saat 10:00’da novice, junior ve senior bayan ve bay kategorileri serbest program ile devam edecek.
Yarışmaya katılacak sporcu antrenör ve idarecilerin izin yazılarını bağlı bulundukları Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden almaları gerekiyor.

Kaynak: Albayrak Gazetesi