G-3 şoförü ve muavini öğrenci tartakladı!

3-4 gün önce öğle saatlerinde Yenişehir üst yoldan geçen G-3 otobüsü boş olmasına rağmen durakta bulunan bir öğrenci arkadaşımızı almıyor.(Şoföre  sorulduğunda saatle çalışıyoruz bir kişi için duramam cevabı alınıyor) Bu arkadaşımız koşarak Erzurum AVM’nin karşısındaki durakta aynı otobüse biniyor. Bindikten sonra şoförle ve muavinle diyaloğu şöyle:

-Dersime geç kalıyorum neden almadınız üst yolda?

-Geç kalıyorsan erken çık evden kardeşim!

-Öyle saçmalık mı olur, zamanında çıkmışım ve otobüs boş durup almıyorsun, almak zorundasın bu senin görevin.

-Bize görevimizi öğretme saatle çalışıyoruz bir kişi için vakit kaybedemem!

Bu diyalogların ardından arkadaşımız sözde bu konularla ilgilendiği söylenen! Erzurum Büyükşehir Belediyesi‘nin toplu ulaşım birimini arıyor ve otobüsteyken şikayetini bildirmeye başlıyor. Bu sırada muavinle şoförün sözlü sataşmalarına maruz kalıyor. Bağırma sebepleri ise olay gibi bir hayli ilginç “Bizim otobüsümüzde bizi nasıl şikayet edersin!?”… Sonra otobüsü kenara çekiyorlar ve arkadaşımızı otobüsten indirmeye çalışıyorlar, arkadaşımızın “Beni indiremezsiniz bu bir halk otobüsüdür ve ben hakkımı arıyorum” demesi üzerine otobüstekilerin de tepkisiyle tekrar hareket ediyor otobüs. İlginçtir bu diyalog yaşanırken de sözde şikayet merci olan Toplu Ulaşım Müdürlüğündeki görevliyle hala görüşüyor arkadaşımız ve ona da diyor “Beni otobüsten indirmeye çalışıyorlar” ve hemen cevap geliyor “İnme sakın!” arkadaşımız da “İnmiyorum zaten” diyor. Şikayet konuşması, şoförle muavinin sözlü sataşmaları Güzel Sanatlar Fakültesi durağına kadar devam ediyor. Tabi sinirli şoförümüz! ralli yapıyor; sinirlenmiş ya nasıl belli edecek tabiki hız yaparak…  Neyse arkadaşımız bu durakta iniyor ve muavin de peşine tutup dövecek! şikayet ediyor diye. Otobüsteki milletin olaya tekrar dahil olmasıyla bu olay da engelleniyor!!

Haberi tamamen yorumsuz olarak aktarıyoruz ve BU LİNKTEKİ haberimizi tekrar hatırlatıyoruz.

Not: Özel halk otobüslerinde ve dolmuşlarında muavin kaldırılmıştı! ve ne zaman insan gibi! konuşan, davranan şoförleri olacak toplu taşımanın merakla bekliyoruz!!