Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Site İlanı

belediye4

BURADAKİ yazımda Erzurum Büyükşehir Belediyesi ‘nin resmi web sitesinin görünümü ve içeriği hakkında bir kaç konuya değinmiştim. Yine bu sitenin Caddelerdeki “Haberiniz olsun” başlıklı ilanları görünce dedim sanırım siteyi düzelttiler ki ilanı yayınladılar yoksa bu sitenin ilanı nasıl yayınlanır… ve bu duruma sevinmiştim açıkçası fakat ne site düzelmişti ne de afiş normaldi…Afişte çok çok ilginç iki şey söz konusuydu:

1- Çok komik bir şekilde Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinin adresi yanlış verilmişti. Link aynen şöyle:

“www.erzurum.bld-gov.tr”

Kırmızı yazılan yere dikkat dünyanın hiçbir yerinde böyle bir domain(site adresi) yok. Bu hatayı nasıl görmezler diye merak ediyorum açıkçası. Doğrusu şöyle olmalıydı:

www.erzurum-bld.gov.tr

Üstelik Erzurum’un her köşesinde bu ilan asılıyor ve günlerdir bekliyorum değişir diye, teknik bir hata olmuştur yanlış basılmıştır ama kaç haftadır hala değişmedi ve böyle sergileniyor site. Resimlerine aşağıdan bakabilirsiniz. (4 tane resim ekledim ki photoshop olmadığını göresiniz)

2- Erzurum Büyükşehir Belediyesi ‘nin resmi web sitesi Open Source olup GNU/GPL lisansıyla dağıtılan ve alt yapısı bedava olan Joomla tabanlı olmasına karşılık ilanlarda paralı bir sistem olan Microsofta ait Windows’un “Black Logo” su kullanılıyordu.

Sonuca gelince sanırım kimse bu ilanlarla ilgilenmiyor… Çünkü bu adresi not edipte girebilen var mı acaba :)