Aziziye Belediyesi Logo Yarışmasının Süresini Uzattı, Ödülü Arttırdı

Aziziye Belediyesi tarafından düzenlenen logo yarışmasında ödül miktarı artırılarak süre uzatıldı. Belediye tarafından yaklaşık bir ay önce başlatılan yarışma sonucunda başvuru yapan 85 eser üzerinde değerlendirme yapan jüri üyeleri ilçenin vizyonuna uygun logo bulamadı. 15 Temmuz’a kadar süre uzatılırken, daha önce birinciye verileceği açıklanan 2 bin TL’lik ödül miktarı ise 5 bin TL’ye çıkarıldı.
Dadaşkent ve Ilıca’nın birleşmesiyle ‘Aziziye’ ismini alan belediye, yeni logosunu düzenlediği yarışmayla belirleyecek. 7 Mayıs’ta başlayan yarışmada ilçenin tarihi ve turistik kimliğine uygun logo bulunamayınca alanında uzman olan kişilerin kalıtımını sağlamak amacıyla hem süre uzatıldı, hem de ödül miktarı 2 bin TL’den 5 bin TL’ye çıkarıldı.
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, yarışmayla başta termal turizm olmak üzere ilçenin ismini aldığı tarihi vizyonu, tabii ve doğal güzelliklerini yansıtabilecek bir logo belirlemeyi amaçladıklarını belirtti.
Seçilecek logonun belediyenin kurumsal kimliğinde kullanılacağına vurgu yapan Başkan Cengiz, marka bir termal turizm merkezi oluşturma hedefinde kurumsal kimliğin önemli bir parçası olan logoyu da çok önemsediklerini ifade etti.
Aziziye’yi ulusal ve uluslararası alanda modern bir dünya kenti olarak tasarlamayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Fatih Cengiz, “Hedefimiz herkesin hayallerini süsleyen bir ilçe oluşturmaktır. Bunun içinde daha en baştan ince eleyip sık dokuyarak yola çıkıyoruz. Kurumsal kimliğin görsel anlamda yansıması olan logomuzu da itina ile belirleme aruzundayız.” şeklinde konuştu
İlçenin termal turizm merkezi olduğunu ve seçilecek logonun da bu vizyona uygun olması gerektiğini kaydeden Başkan Cengiz, logo üzerinde ‘Aziziye Belediyesi 2008’ ile birlikte ‘Municipality Of Aziziye’ ibaresinin de yer alacağını ifade etti.
Aziziye Belediyesi tarafından düzenlenen logo yarışmasında yalnızca birinciyi 5 bin TL ödül verilecek. Kaynak: Albayrakgazetesi.com