Tıpçıların Yeni Dünyası Tabibim.org Açıldı

Tıp camiasına çok farklı bir giriş yapan tabibim.org, sözlük formatıyla tıpçılarda yeni ufuklar açacağa benziyor…

Site kurucularından tabipmalik(M. Ali Güner)’in yazısı:

Başlarken,

Şüphesiz bilim üretildiği yerin dilini almaktadır ve diğer alanlarda olduğu gibi tıpta da yabancı dillerin ağırlığı aşikardır. Ancak bir konuyu anlamak için ilk olarak kendi dilimizde onu özümsememiz gerektiği de unutulmamalıdır. Bu sebeple tabibim’i yani herkesin kullanımına açık ve etkileşimli bir bilgi bankası kurmayı amaçladık. Dilimizi diğer kutsal değerlerimiz gibi seven birkaç gönüllü olarak ortaya koyduğumuz tabibim’in esas amacı ağır “literatür” içerisinde tıp çevrelerinin yolunu bulmasına yardımcı olmaktır.
tabibim’in öncelikli hedef kitlesi tıp terimleri altında ezilen tıp öğrencileridir. Ancak tabibim’in temel bakış açısı akademik tanımlamalar üzerine odaklanmaktadır. Bu bağlamda tabibim tüm tıp çevrelerince rahatlıkla kullanılabilecek açık kaynaklı bir bilgi bankası niteliğindedir. Dolayısıyla sözlük biçimi dışında kalan bazı tartışmalara ve paylaşımlara da açık bir platform olduğumuzun bilinmesini isteriz.
Ekibimiz en önemli değerin özgürlük, en büyük gücün ise bilim olduğuna inanmaktadır. Bu amaçla tabibim özgür ve bilimsel bir ortam olarak tasarlanmıştır ve kapımız bizle bu duyguları paylaşan herkese ardına kadar açıktır.

Tıbbın Türkçe de üretildiği bir dünya dileğimizle…

tabibim.org ekibi adına
tabipmalik