Güzel Sanatlar Fakültesi’nden uluslararası sergi

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu’nun Kanada’daki sergisi ilgiyle karşılandı.
Kanada’daki 24-28 Ocak 2012 tarihlerinde The Arts Project, London/Ontorio’da ‘Peaceful Coexistence’ temalı bir sergi açan Lütfü Kaplanoğlu, ikinci sergisini ise 30 Ocak’ta, Square Art Galllery’de Toronto/Ontorio’da açtı.
Açılışını Ontario Parlamenteri Susan Trupe’un yaptığı ‘Peaceful Coexistence’ temalı London’daki sergiye Muhalefet milletvekilleri, London Belediye başkan yardımcıları, Western Universitesi Visual Art dekanının yanı sıra, birçok akademisyen ve London’da yaşayan Türk vatandaşlar katıldı.
Kanada’nın önemli görsel basınlarında ana haber bültenlerinde yer alan serginin Anadolu teması ve ‘birlikte mutlu yaşama’ fikri, Anadolu’nun anlatılmasını sağladı. Bu sergide eserleri beğenilen Kaplanoğlu, Western Üniversitesi’yle birlikte çalışma, ortak projeler yapma konusunda görüşmelerinde bulundu ve kentin önemli sanat gruplarından birlikte sergi açma teklifleri aldı.
Kanada’da ikinci sergi ise, Türkiye Cumhuriyeti Toronto Konsolosu Ali Rıza Güney’in ev sahipliğini yaptığı Gravür sergisi Toronto’da açıldı. Square Art Gallery’de açılan sergiye Türkiye Toronto Konsolosluğu Ataşeleri ve personeli, Ocad Üniversitesi Art Fakültesi dekanı eğitim kadrosuyla katılırken, sergide birçok seçkin misafir ve Türk sanatsever Türk kahvesi ve Türk musikisi eşliğinde Anadolu’yu konuşup Anadolu’yu solukladılar.
Kaplanoğlu, Mart ayının ilk haftasında Toronto’da yine Mart ayı sonunda Ottawa’da Kanada parlamenterlerinin katılacağı bir sergi daha açacak.

Yrd. Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu'nun Kanada'daki Resim Sergisi

Yrd. Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu'nun Kanada'daki Resim Sergisi