Edebiyat Fakültesi öğrencilerinden şiir dinletisi

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Kulübü Öğrencileri tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Dil-Sûz Şiirler” başlıklı şiir dinletisi ilgiyle izlendi.

Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gecede, öğrenciler Ahmet Kaban, Hünkâr Karaca, Cansu Demirci, Gamze Hatipoğlu, Yavuz Kotan, Yasin tok, Emrah Kaya, Fatih Memiş, Pervin İzmirli, Yılmaz Teşdemir, Handan Budak, Gamze Kahraman, Sultan Yıldırımgök, Mehmet Akif Tepeler, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet, Can Yücel, Atilla İlhan gibi ünlü şairlerin şiirlerinin yanı sıra kendi yazdıkları şiirlerinde seslendirdiler.

Açılışta konuşan Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Özbek,” Sosyal bilimleri ve edebiyatı gelişmeyen ülkelerin gelişmiş ve çağı yakalamış bir toplum olmaları mümkün değildir” dedi.

“Aklımızla gittiğimiz için insanın insanla, insanın doğayla ilişkileri tahrip oldu” saptamasını yapan Özbek, “Ama bir de yüreğimiz var. Edebiyatın kaynağı olan. Bizi doğayla ve insanın özüyle buluşturan ” diye konuştu.

Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Akkuş ise konuşmasında aslolanın söz olduğunu, sözün güzelinin ise şiir olduğunu belirterek geceyi düzenleyen öğrencilere teşekkür etti.