Atatürk Üniversitesi’nden İlçelere Kitap Bağışı

kitap2Atatürk Üniversitesi tarafından Erzurum’un Tortum, Oltu, Olur ve Şenkaya ilçelerindeki ilköğretim okullarına 40 bin adet çeşitli kitap ve eğitim CD’si hediye edildi.

Okullara dağıtılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilen kitaplar ve eğitim CD’leri şöyle. (Her İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aşağıdaki kitaplardan 18 takım teslim edilmiştir): Büyük Atlas, Ata Sözleri ve Deyimler Sözlüğü, İngilizce-Türkçe Sözlük, Türkçe İmla Kılavuzu, Seyahat  ve tatilde Sağlık, Çocuk ve Davranışları, Atrit ve Romatizma, Cilt ve Güneş Işığı, Sırt Ağrısı, Depresyon, Yeme Bozuklukları, Stres, Kanser, Spor Sağlığı, Kalp Yetmezliği, English Fast 8 Serisi, Cumhuriyet CD’si 5. Serisi.
Yine her ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, 36 adet İngilizce Fesstfut 1-2-3-4 CD’li set, 95 adet Türkçe İngilizce-İngilizce Türkçe CD, 2 bin sözlük, 450 adet Cumhuriyet CD’si, 5’li set, 580 adet Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü, 240 adet İngilizce-Türkçe-Türkçe-İngilizce Sözlük, 700 adet İmla Kılavuzu, 160 adet Büyük Dünya Atlası, 35 paket Aile Doktoru serisi, 88 adet Çocuklar İçin Dünya Tarihi, 9 adet Temel Biritanica, 10 cilt, 6 adet 1-2-3 CD’li Ülkeler ve Dünya Atlası.
Atatürk Üniversitesi Rektörlük İdare Müdürü Fahrettin Polatoğlu tarafından ilçelere götürülerek dağıtımı gerçekleştirilen kitap bağışı daha önce de diğer bazı ilçelere yapılmıştı.