Atatürk Üniversitesi Ankara’da düzenlenen “Erzurum Tanıtım Günleri”ne katıldı

Erzurum Dernekleri Federasyonu tarafından Ankara`da düzenlenen “1.Erzurum Tanıtım Günleri”ne katılan Atatürk Üniversitesi açtığı stantta çeşitli materyallerle Üniversitenin tanıtımını yaptı.
Erzurum’daki kurum ve kuruluşlar ile ticari kuruluşların da katıldığı ve büyük ilgi gören “Erzurum Tanıtım Günleri” süresince Atatürk Üniversitesi standını da binlerce insan ziyaret ederek, Üniversite hakkında bilgi aldı ve tanıtım materyallerinden edindiler.
Atatürk Üniversitesi Türk-Ermeni İlişkileri Araştırma Merkezi’nin görsel malzemeyle açtığı Ermeni vahşetini gösteren fotoğraf sergisi ile Atatürk Üniversitesi Halıcılık Enstitüsü’nün açtığı halı sergisi ayrıca ilgi çekti.
Açılışına başta Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ olmak üzere çok sayıda bakan ve üst düzey yetkilinin katıldığı “1.Erzurum Tanıtım Günleri” programı renkli görüntülere sahne oldu.
Erzurum`daki kurum ve kuruluşların yanı sıra, sivil toplum örgütleri ve meslek odaları tarafından açılan stantlarla adeta festivale dönüşen programa Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’da katıldı.