ATA TV Artık İnternette

Prof. Dr. Barlı: “ATA TV, Erzurum’un ve Atatürk Üniversitesi’nin dünyaya açılan penceresi”
İletişim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Atatürk Üniversitesi Televizyonu (ATA TV), İnternet üzerinden dünyaya yayın yapmaya başladı.
İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Barlı, bir yıllıdır sürdürdükleri çalışmaların tamamlandığını belirterek, “ATA TV, artık internet üzerinden de yayın yapıyor.  Erzurum’un ve Atatürk Üniversitesi’nin dünyaya açılan penceresiyiz,” dedi.
Dekan Barlı, bir süre test yayını yaptıklarını ve başarılı sonuçlar alındığını, bunun üzerine Ocak 2010 tarihinden itibaren de internet üzerinden düzenli bir şekilde yayın yapmaya başladıklarını bildirdi.
Barlı, izleyicilerin, www.atauni.edu.tr adresindeki ‘ÜNİVERSİTEMİZ’ başlığı altındaki (Ata TV Yayını) yazısına tıklayarak Atatürk Üniversitesi Televizyonu yayınlarına ulaşabileceklerini bildirdi.

Atatürk Üniversitesi Televizyonu’nun İletişim Öğrencilerinin eğitimi için kurulduğunu, ancak süreç içerisinde ürettiği yayınlar ve yüksek performansıyla Erzurum’un yerel kanalları arasına girdiğini belirten Dekan Barlı, şunları söyledi:

“Son dönemde yapılan ek çalışmalarla üniversitemizin internet altyapısı çok güçlü hale getirildi. Biz de fakülte olarak 10 bin TL’lik bir yatırımla, radyomuzdan sonra, televizyonumuzu da internete taşımayı başardık. Atatürk Üniversitesi Türkiye’nin sayılı bilim kuruluşlarından biridir. Erzurum ise Doğu Anadolu Bölgesi’nin pek çok bakımdan en önemli kentidir. Erzurum’un uydudan yayın yapan bir televizyonunun olmaması bizi üzüyordu. ATA TV yayınlarının internet üzerinden dünyaya açılması bu eksikliği belli ölçüde giderecektir. Çalışmalarımız devam ediyor, amacımız, ATA TV yayınlarının niteliğini daha da artırmak, çeşitlendirmek ve bu yayınları çok daha iyi koşullarda tüm dünya ile buluşturmaktır.”
-TRT Canlı yayınla tanıttı-
Öte yandan TRT-1’de canlı olarak gerçekleştirilen Sabah Kuşağı Programında, 08.00-09.00 arasındaki sürede İletişim Fakültesi tanıtıldı ve ATA TV ile ortak yayın gerçekleştirildi.
Dekan Barlı, “Öğrencilerimiz canlı yayında görev yaparak TRT’nin tecrübesinden istifade ettiler. TRT’nin yaptığı canlı yayınla Atatürk Üniversitesi, İletişim Fakültesi, ATA TV ve Radyomuz bir kere daha ülkemizde, başka ülkelerde gündeme geldi, izlendi. Bu imkânı bize sağladığı için TRT Erzurum Müdürlüğü personeline ve TRT Genel Müdürlüğü’ne ayrıca teşekkür ediyorum,” açıklamasını yaptı.